Techniky transplantace vlasů FUE & DHI ->

Mnozí z Vás již delší dobu uvažují nad transplantací vlasů. Abyste měli veškeré info a více se zorientovali v této oblasti, seznámíme Vás hned se dvěmi moderními technikami FUE (Folicullar Unit Extraction)  a DHI (Direct Hair Implantation). 

 

Technika FUE 

 

Metoda FUE je založena na extrakci vlasových folikul z oblastí zvané „dárcovská oblast”. Zde jsou odolné vůči faktorům způsobujícím vypadávání vlasů, a jejich přenosu do oblastí, kde je vlasů méně, nebo nerostou vůbec, do tzv. recepčních oblastí pomocí speciálního skalpelu, který nezanechává žádné linie ani jizvy. Výsledek této metody je zcela přirozený. U starých, dříve používaných metod, kdy transplantace vlasů spočívala v odstranění části vlasové pokožky a následném obvázání a navlečení chirurgických nití, bylo obvyklé zanechávat bolestivé jizvy, což se u této techniky neděje. 

 

Naopak technika FUE je považována za bezbolestnou a k úplnému zhojení dochází už 7-8 dní po transplantaci vlasů. Tím je myšleno pouze povrchové zahojení, nicméně celý proces k výsledku trvá cca 5-6 měsíců. 

 

Technika DHI 

 

Transplantace vlasů DHI je zkratka pro přímou implantaci vlasů. Při této nejmodernější metodě se štěpy odebírají pomocí lékařského pera zvaného Choi a poté se kořínky odebrané tímto perem umístí přímo do kůže bez nutnosti otevření řezu nebo kanálu. Stejně jako u FUE je prvním krokem techniky DHI odběr kořínků pomocí mikromotoru. Největší rozdíl transplantace vlasů DHI od techniky FUE spočívá v tom, že není třeba provádět samostatný krok k otevření kanálu. Hrot pera DHI jednak otevře kanál, a do otevřených kanálků pak umístí vlasové folikuly, které jsou transplantovány do míst, kde dříve vlasy nerostly. 

 

U techniky DHI se po zákroku Vaše pokožka zahojí rovněž do 7-8 dnů. Zároveň již pár dnů po operaci necítíte žádnou bolest, tudíž s tím nesouvisí ani žádné omezení, které by Vám mohlo vadit v každodenním fungování. 

 

Jaké rozdíly jsou v těchto dvou technikách FUE a DHI? Jaká je vhodná přímo pro Vás? 

 

V předchozích článcích jsme si vysvětlili rozdíly u těchto dvou technik, které se používají pro účinnou transplantaci vašich vlasů. Vše spočívá v samotné aplikaci, na které se používají různé speciálně uzpůsobené nástroje. Ptáte se, jaká technika je vhodná přímo pro Vás? Vše záleží na Vašem aktuálním stavu, dárcovské oblasti atp. Nejlepší způsob jak to zjistit je udělat si s námi bezplatnou konzultaci, díky které náš tým odborníků Váš případ vyhodnotí, určí vhodnou techniku, předpokládaný počet nových štěpů a samozřejmě i cenu. Vše Vám podrobně vysvětlíme. (Neváhejte nás kontaktovat, tlačítko) 

Před operací ->

Před operací Vás čeká pár věcí, které byste měli vědět a poté také dodržovat. Jedná se sice o zákrok, který je prováděn pouze v lokální anestezii, nicméně i tak je to zásah do vašeho těla, který podléhá určitým pravidlům.

 

Naše služby jsou v tomto ohledu naprosto precizní a naší zodpovědností je, aby byl klient připraven k zákroku. Ještě něž s námi odletíte na naší kliniku do Istanbulu, prohlédne si Váš aktuální stav vlasů (vousů) a pokožky náš specialista, který potvrdí, že je vše v nejlepším pořádku

 

Aby bylo vše tak jak má být, cca týden před operací byste měli vysadit pití nadměrného množství alkoholických nápojů a kofeinu. Pokud používáte chemické přípravky na růst vlasů, jako je např. Minoxidil, je důležité rovněž vysadit.

 

Ráno před operací si dát pouze lehce stravitelnou snídani, nejlépe jen zeleninu, kousek pečiva, nebo cereálie a jak už jsme zmiňovali, vynechat kávu nebo energetické nápoje, nekouřit. Po snídani na Vás bude čekat osobní řidič, který Vás převeze na naší kliniku, kde podspoupíte komplexní předoperační vyšetření. Vyšetření obsahuje změření tlaku, odběr krve, který zároveň slouží k PRP terapii (speciální metoda, kdy se z vaší krve získá plazma, která se po operaci aplikuje zpět do vaší pokošky a slouží jako posílení uchycení nových vlasů).

 

Zároveň s Vámi lékař zkonzultuje Vaši představu, kudy povede Vaše nová vlasová linie, tak aby bylo vše podle Vašich nejlepších představ. Vše za asistence našeho česky mluvícího delegáta, který Vám bude po celou dobu pobytu v zahraničí k dispozici.

Operace ->

Průběh oprace se v zásadě rozděluje na tři části. Před první částí Vás ještě bude čekat aplikování lokální anestezie. Nemusíte se tedy bát bolesti, jediné co trochu píchne jsou injekce, kterými se anestezie aplikuje, ale jinak je transplantace zcela bezbolestná.

 

První část spočívá v odebrání funkčních vlasových kořínků z míst, kde Vám vlasy rostou celý život (tzv. dárcovská oblast). I z toho důvodu jsou naše operace velmi úspěšné, jelikož v podstatě přesadíme vlasové štěpy z míst, kde Vám celý život rostou do míst, kde tomu tak nebylo a tím se obnový celý jejich proces. Odebrané vlasové stěpy se připraví na speciální pásy a do doby, než se budou v poslední fázi aplikovat se zamrazí.

 

Druhá část spočívá ve vytvoření nových vlasových kanálků pomocí speciálního lékařského nástroje, kam budou poté vsazovány Vaše nové budoucí vlasy. Vše dle předem určených linií, které si s lékařem odsouhlasí sám klient. Tady si dáte lehkou pauzu na oběd o tří chodech, abyste měli energii na poslední fázi transplantace a odskočíte si případně i na toaletu. Důležité je také zmínit, že po celou dobu operace u sebe můžete mít telefon, poslouchat hudbu, nebo koukat na film.

 

Třetí a ta nejdůžitější část je o vsazení nových štěpů do předem vytvořených kanálků. Tým specialistů Vám pomocí speciálních nástrojů vsadí až 5000 nových štěpů, což může v konečném výsledku znamenat 8-10 tisíc nových vlasů. Pro vysvětlení, každý kořínek nemusí mít vždy pouze jeden vlas, ale většinou má dva až tři, záleží na kvalitě Vašich vlasů.

 

A je hotovo!

Po operaci ->

Po operaci, která z pravidla trvá 6-7h (záleží vždy na rozsahu samotného zákroku) byste měli být v klidu, nechat pracovat tělo k co nejrychlejšímu zotavení a dopřát si klid. Je to proces, po kterém budete unaveni, ale zároveň i imunitně oslabeni, minimálně den po samotné operaci je krom nutných úkonů, jako je jídlo nebo toaleta, doporučený naprostý klid. Druhý den po operaci budete již plně funkční, ale pokud máte možnost, doporučujeme si vzít pár dní dovolenou.

 

Zůstaňte ve stínu a alespoň měsíc a půl nevystavujte transplantovanou pokožku přímému slunečnímu záření, toto je z hlediska uchycení nových vlasových štěpů zcela zásadní. Další věci, které k úplnému zahojení a růstu nových vlasů nepomáhají jsou -nadměrné pocení hlavy (dva měsíce mimo saunu, nadměrné cvičení, kardio), týden až dva po zákroku nepít alkohol a omezit kofeinové nápoje.

 

Než se Vám pokožka po zákroku zcela zahojí, bude to trvat dva až tři týdny, v té době budete dodržovat hygienické postupy, které Vám podrobně vysvětlíme. Jedná se převážně o mazání a mytí hlavy. 

 

Abyste byli v obraze, ten kdo Vám slibuje vlasy za tři dny je úplný šarlatán, nevěřte tomu. Transplantace vlasů je proces, který z počátku trvá 5-6 měsíců, nicméně výsledku se poté dočkáte a budete velmi mile překvapeni. V první fázi uvidíte nové vlasy již pár dní po operaci, je to skvělý pocit, ale připravte se na to, že tyto vlasy do pár týdnů vypadají. Nelekejte se, je to součástí celého procesu, jelikož kořínky se uchytí v pokožce a z nich začnou po měsíci růst Vaše nové vlasy. Z počátku budou vlasy jemné, ale postupem času budou dál sílit. Po 6 měsících od zákroku uvidíte výsledek, ale tím to ještě nekončí, pokud se budete o své nové vlasy dobře starat, budou dál nabývat na objemu a sílit. 

 

Je pro nás důležité provést Vás celým procesem a ujistit se, že máte vždy vše co potřebujete. To nejdůležitější jsou informace, i proto s Vámi bude náš tým komunikovat i celý další čas v průběhu hojení až po samotný výsledek. Ať už budete potřebovat cokoliv, jsme Vám k dispozici.

Výsledek ->

A je to hotové! Nicméně ne tak docela, celý výsledný proces podléhá více faktorům, jaký jsou např. dobrý zdravotní stav, který souvisí s dobrou životosprávou a samozřejmě i psychikou, takže vše je dál přímo ve Vašich rukou. Důležitá je také trpělivost, která v tom celém hraje důležitý prim. Budete si často myslet, že se nic neděje, ale opak je pravdou. První hmatatelný výsledek se nicméně dostaví až za 6 měsíců.

Hojící proces je u každého člověka naprosto individuální, někomu se hojí rány rychleji, jiným zase pomaleji, ale důležité je, že pokud se dodrží námi doporučené postupy, které spočívají ve správném a pravidelném používání kombinace kosmetiky a vitamínů, výsledek je zaručený a doslova Vám změní život. Vše konzultujeme s každým zvlášť a provedením transplantace to pro nás nekončí, naopak. Každý náš klient má od nás následnou individuální péči po celou dobu, až po samotný výsledek.

Na naší klinice v Istanbulu bylo provedeno již více než 20 000 úspěšných transplantací vlasů lidem z celého světa a my sami jsme provedli celým procesem již mnoho klientů, včetně svých přátel a kamarádů a ostatně i my sami jsme transplantací prošli, takže vše je tu řečeno z naší vlastní zkušenosti. 

 

1-2 měsíců od transplantace

 

Pokožka se začne zotavovat a je začervenalá, postupně Vám vypadají všechny stroupky a rány se po transplantaci zatáhnou. Obnoví se napojení transplantovaných kořínků na krevní oběh a finálně se usadí. Vlasy Vám začnou ihned růst, ale do tří týdnů vypadají, nemusíte se však bát, kořínky zůstávají a vlasy poté začnou znovu růst, až do finálního výsledku.

 

3-6 měsíců od transplantace

 

Začnete pozorovat první viditelné výsledky, vlasy již rostou a postupně zaplňují předtím prázdné plochy. Pokožka je již zcela zahojená a bez jakýchkoliv viditelných jizev. Může se zdát, že je to nahoru a dolů, ale důležité je opravdu vydržet. Šestý měsíc uvidíte znatelný rozdíl, vlasy jsou sice ještě slabé, ale již nabývají na intenzitě a sílí. Doporučujeme u nás v salonu podstoupit PRP terapii pro urychlení procesu.

 

7-12 měsíců od transplantace

 

Tady je výsledek finální, předtím prázdné plochy jsou zcela zaplněné, vlasy jsou silné a prakticky nikdo z Vašeho okolí nepozná, že jste transplantaci vlasů podstoupili a vy se můžete radovat z nových vlasů. Zajít si zase znovu do salónu, nebo k barberovi a nechat se hýčkat.